Odhad délky filmu a výpočet ceny?


Délka filmů na cívce:
3 - palcová cívka : 50 stop  : cca 3-4 minuty… Ř 7,5 cm
5 - palcová cívka : 200 stop : cca 15 minut……. Ř 12,5 cm
7 - palcová cívka : 400 stop : cca 30 minut……. Ř 17,5 cm

Uvedené hodnoty jsou pouze orientační, délka záznamu může být ovlivněna rychlostí natáčení, sílou filmů atd.


 

Kolik filmu mám na filmovém kotouči ?
Vy, nebo vaši rodiče, jste nahráli na 3-palcový kotouč. Každý z těchto 3-palcových kotoučů je 50 metru filmu, což odpovídá zhruba 3-4 minut videa, v závislosti na jaký typ filmu to je.
V případě, že 3-palcové kotouče byly viděny a slepeny, aby byly prodlouženy, bylo je třeba dát do větších návinů. 5-ti palcová přibližně 200 stop ( 15 minut záznamu), a na 7-palcové kotouče mají asi 400 stop ( 30 minut záznamu).


Film na pásek DV ?
Proč používat pásku Mini DV formát pro digitální master ?
Velice často si kladete otázku: Proč ještě vytvořit DV digitální pásek filmu ? Odpověď prostě je, že chceme, dostat nejvyšší kvalitu za své peníze a tu i dlouhodobě uchovat.
I master DVD není dost dobrý pro dlouhodobý archiv

Proto můžeme vyrobit i Digitální Film Master na pásce vhodné pro váš archiv

Mnoho renomovaných filmových služeb přenosu prostě vezme film a převede na DVD. I když se používají vysoce kvalitní plně digitální filmové procesy přenosu , DVD je vysoce komprimovaná digitální kopie filmu, a neposkytuje potenciální "upgrade" cestu k vyšší kvalitě přehrávání média v budoucnosti. Zatímco DVD jsou skvělá médium pro přehrávání a radosti z vašich domácích filmů, nejsou nezničitelné - jednoduché škrábnutí nebo náhodný pád na tvrdý povrch ( prasklina nebo delaminace) může způsobit jejich nehratelnost, takže vám žádný způsob, jak sledovat svoje vzpomínky z dětství pak nenahradí!
Páska Min DV formát je v současné době velmi kvalitní, full-frame standard pro digitální video ve spotřebitelském, pro sumer videa a průmyslových odvětví. Jedná se o kompaktní a bezpečnou formu a média (ačkoli stále ještě citlivé na teplo, vlhkost a magnetické zhoršení) a široce dostupné pro přehrávání mnoha značek videokamery mini DV. Což je průmyslový standard, to je také formát, který se bude velmi pravděpodobně hodně dlouho držet nějakou dobu předtím, než je nahrazen jinou kazetu formátu. Dokonce i nové HDV digitálních video formátů využívá pásku Mini DV jako záznamové médium.
 

 

Ceník         

 
  8 mm kotoučové filmy typu Normal 8, Super 8  
  Digitalizace vašeho filmového záznamu do délky 10 min. 300,- Kč
  Cena za každou minutu nad délku 10min. 20,- Kč
  Uložení na nosič DVD 50,- Kč
 

Volitelné a nadstandardní služby k digitalizaci 8mm filmů

 
 

Menu v DVD

70,- Kč
 

Pohyblivé menu v DVD

100,- Kč
 

Ozvučení ( možno i vámi dodané hudby )

250,- Kč
 

Grafika potisku disku DVD

100,- Kč
 

Titulky, grafika – vložení

50,- Kč
 

Potisk disku DVD

10,- Kč/disk
 

Vytvoření další kopie DVD včetně potisku disku DVD

60,- Kč/disk
 

Rozdělení záznamu na kapitoly, dle přání zákazníka

20,- Kč/disk
 

Box K1 pro disk DVD

10,- Kč/ks
  Box K2 pro disk DVD 20,- Kč/ks
  Poštovné a balné dle standardu   

    

Uložení na odolné archivační DTD s životností přes 160 let

Super cena 600,- Kč/ks       Využijte tuto možnost archivace

Chcete, aby Vaše data byla čitelná i delší dobu? Pokud si bláhově myslíte, že stačí data pro archivaci vypálit na běžné DVD, jste na omylu. Už za 5 let tam nemusí být. Přesvědčení, že na dražších DVD vydrží data déle je iluzí, která nahrává jen obchodníkům. Zastánci archivování na HD riskují nenadálé smazání a je zřejmé, že za 20 let žádný z dnešních pevných disků už nikam nepřipojíte (podobně jako dnes nikdo nepřečte děrnou pásku).

Technologie DataTresorDisc (dále jen DTD) vznikla na základě zadání armády USA a NATO. Je pro nás ctí, že na výzkumu spolupracovala špičková pracoviště v USA, Izraele a České republiky (!). Proto je také tato technologie u nás relativně stejně rychle dostupná jako ve výše uvedených státech. Tak proč toho nevyužít! Výhodou je možnost využití stávajících DVD vypalovaček a jistota že toto médium přečtou i další generace (a tak i Váš pravnuk uvidí Vaše digitální fotografie bez problémů, což na normálním DVD nelze ani náhodou). 

qred10 Záznamová vrstva je vytvořena plasmovým naprašováním keramicko-kovových prvků a je výrobně jedinečná.
 Naprašované anorganické materiály nepodléhají přirozenému stárnutí (oproti standardnímu DVD).
qred10
 Pečlivým výběrem prvků pro jednotlivé vrstvy je zajištěna stálost zaznamenaných dat.
qred10
 Odolnost vůči světlu, UV záření, vlhku, zvýšeným teplotám, magnetismu i radiaci.
qred10
 Pro skladování „DATA TRESOR DISCu” vyhovují běžně užívané prostory, bez nutnosti speciální temperace.
qred10
 Vyloučením periodické kontroly dat a přezálohování je „DATA TRESOR DISC” ekologický, levnější a ušetří práci.
qred10 Data jsou bezpečně uchována a archivována na generace - zapsaná data nelze smazat, ani přepsat.
qred10
 Disk lze použít ve většině čtecích DVD mechanikách, včetně Blu-ray.
 

Co je 8mm film  

Standardní 8mm film, také známý jako pravidelný 8 mm film , Dvojitý 8 mm film , nebo jednoduše jako standardní-8 nebo pravidelný-8, byl originální filmový formát určený pro domácí trh filmu, a za předpokladu, levnější alternativa k formátu 16mm filmu. Původně byl vyvinut a uveden na trh v roce 1932. 

Ukázalo se, že to byl okamžitý úspěch, a neviděl tolik změn jako formát do 1960, kdy byl zaveden nový obnovovací frekvenci 18 snímků za sekundu, a pak znovu v roce 1965, kdy byl představen formát Super 8 Film

Co je 16mm film?  
I když byl původně určen 16mm film Kodak pro domácí nadšence filmu, 16mm film primárně používán pro komerční produkci. Dnes  Super 16 film ještě občas používají nezávislé filmové tvůrci, některé komerční filmy, televizní seriály a zpravodajství.